Palyatif Bakım Merkezi
19 Mart 2024

Bölüm Hakkında

Belli başlı hastalıklar, kanser gibi rahatsızlıklar kişilerin hayat boyunca tedavi almasını gerektirebilmektedir. Hayat boyu tedavi almak zorunda kalan hastalarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, hastalıklarına bağlı olarak çıkabilecek herhangi bir olumsuz durumu en aza indirgeyebilmek için Palyatif bakım gerekmektedir. Palyatif bakım ile hastalar bu alanda özel eğitimli doktor ve hemşireler ile bakım alırken uzman ekipler aracılığıyla her türlü ihtiyaçlarını da karşılanmaktadır. Palyatif bakımı içerisindeki ekipler doktor, hemşire, sosyal hizmetler ,manevi danışman ,hasta bakım teknikeri ve diyetisyenlerdi. Kişinin rahatsızlıklarına göre ekipler farklılık gösterebilmektedir.

Palyatif Bakım Kimleri Kapsamaktadır?

Palyatif bakım hizmeti yatağa bağlı hastaları, demans, Parkinson, kalp yetmezliği ve kanser gibi ciddi hastalıklarla mücadele eden kişileri kapsamaktadır. Hastalarımız palyatif bakım hizmeti sayesinde hastalıklarının her aşamasında destek alırken, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşma riskleri de en aza indirilmektedir. Palyatif bakım hizmeti bu hastalıklar dışından ileri yaştaki kişilerin genel rahatsızlıklarını da kapsar.

Palyatif Bakım Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Palyatif bakım hizmeti, hastaların ağrı durumlarını, solunum yollarında yaşayacakları sorunları en aza indirgemeyi amaçlamaktadır. Olası herhangi bir acil durumda solunumun rahatlatılması, beslenme desteği sağlanması da palyatif bakım hizmetleri içerisine girmektedir. Bunun yanı sıra hasta ve ailesinin eğitilmesi, hastalık hakkında yakınlarının bilgilendirilmesi ve hastanın manevi olarak da destek alması palyatif bakım tedavi yöntemleri arasındadır. Palyatif bakımda sağlık personelleri hastanın ve hastalığın durumuna göre gerekli tedavileri uygulamaktadır. Hastalık tanısı konulduğu andan itibaren palyatif bakım hizmeti alınabilmektedir.

AHLAT DEVLET HASNTANESİ  Palyatif Bakım Bölümü

Ahlat Devlet Hastanesi olarak yaşı, cinsiyeti fark etmeksizin hayat boyu tedavi görmesi gereken hastalarımızın palyatif bakım hizmetlerimiz ile her anında yanında olmaktayız. Servisimizde 4 yatak bulunup uzman kadromuz sayesinde hastalarımızın konforlu bir hayat sürmelerini, olumsuz durumları en aza indirgemeyi amaçlıyoruz.

 palyatif1.jpeg     palyatif2.jpeg